Ana Sayfa            |             Alanod             |             Helvar        |             Sewon             |             WhiteOptics             |             İletişim
Polistiren Difüzörler
Ülkemizde Polistiren ürünler geçmiş dönemde T5 ve T8 ışık kaynakları için kullanılmış armatür önünde zaman içerisinde sararmasından dolayı yerini PMMA ve Akrilik gibi ürünlere bırakmıştır.  LED ışık kaynağının gelişimi ile birlikte polistiren ürünlerin tekrar kullanılmaya başlanmasının sebebi ışık dalga boylarındaki farklılık ve mor ötesi(UV) ışınlarına karşı ışık kaynağına karşı korunum elde edilebilmesidir. UV ışınlarına karşı dayanımı olmayan polistiren ürünler LED ile kullanılsa dahi sararma problemi ile karşı karşıya gelebilirler. Sararmanın en büyük sebebi ortamdaki oksijen problemi, yüksek ısı ve nem’ dir.  Satışını gerçekleştirmiş olduğumuz ürünlerde nem ve oksijen problemi ile başa çıkabilmek için SÜPER UV koruması(Hidrojen ve Oksijen tepkimesi) tüm ürünlerimize uygulanmaktadır. Ürünlere uygulanan testler sonucunda elde edilen raporların tamamı sertifikalanmıştır.
Piyasanın en fazla talep göstermiş olduğu %70 ve % 80 geçirgenlikteki ürünler başta olmak üzere %60 , %75, %90 ve %93 gibi ürünleri de stoklarımızda bulundurmaktayız. Genel kalınlıklarımız 1,5 mm ve 1,8 mm olup müşteri talebine göre farklı kalınlıklarda da hizmet verebilmekteyiz.  Levha ölçüleri 1220 mm en 1830 mm uzunluğa sahiptir. Polistiren led lens yüzeyleri üç katmandan oluşup, hem arka mat hem de ön parlak tarafı ile kullanıma uygundur.

Polistiren difüzörler piyasadaki muadillerinin büyük bir çoğunluğunun erişemediği 650 C sıcaklığa sahip olan Glow Wire Testi başarıyla geçmiş olup sertifikalandırılmıştır.